Dzisiaj jest piątek, 19 lipca 2024r. Imienieny Wincentego i Wodzisława
Powiatowe Obchody wejścia Polski do UE na sportowo

Powiatowe Obchody wejścia Polski do UE na sportowo

Słoneczna pogoda towarzyszyła Powiatowym Obchodom wejścia Polski do UE. W Murowańcu, na zalewem, w pięknej scenerii odbyły się powiatowe obchody świętowane na sportowo. Na stracie pojawiło się blisko 60 biegaczy, 52 rowerzystów przejechało dystans z Kalisza do Murowańca, i 40 uczestników rajdu nordic walking wystartowało w rajdzie wokół zbiornika Murowaniec w gminie Koźminek. Podczas obchodów uroczyście posadzono 10 drzew upamiętniających 10-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej. Drzewa: lipy, wiązy, jarzębiny oraz klony przekazał Kaliskie Nadleśnictwo, które tym samym włączyło się w powiatowe obchody. Dziękujemy!

 

 

Drzewa posadzili Andrzej Grzyb poseł do Parlamentu Europejskiego, posłowie Józef Racki oraz Krzysztof Kłosowski, a także wójt gminy Koźminek Andrzej Miklas.

Podczas obchodów odbył się bieg na 10 km (dwa okrążenia wokół zbiornika Murowaniec), rajd rowerowy z Kalisza do Murowańca, rajd nordic walking oraz Powiatowy Sprawdzian Kolarski o Puchar Starosty Kaliskiego dla najlepszych uczniów klas IV i V szkół podstawowych z powiatu.

 

Najlepszym biegaczom i młodym zawodnikom sprawdziany kolarskiego puchary i dyplomy wręczyli: Poseł do parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb, posłowie Józef Racki i Krzysztof Kłosowski, Wiceprezydent Kalisza Daniel Sztandera, wójt gminy Koźminek Andrzej Miklas, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu Marek Baumgart oraz radny Rady Powiatu Kaliskiego Bogdan Barański.

 

Wśród dzieci, które przybyły na powiatowe obchody było również troje dzieci- mieszkańców powiatu kaliskiego, które urodziły się dokładnie 1 maja 2004 roku i podczas jubileuszu świętowały swoje 10 urodziny. Specjalne upominki przygotował dla nich poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb. Dzieci mogły wziąć udział w konkursie wiedzy o Unii europejskiej, za co otrzymały nagrody.

 

Niezwykły pokaz pierwszej pomocy zorganizowali strażacy z OSP w Opatówku pokazali sprzęt dzięki, któremu ratują życie rannym w wypadkach drogowych.

W organizacji i zabezpieczaniu tras biegów pomogli strażacy z Gminy Koźminek, za co serdecznie dziękujemy. Organizatorem biegu oprócz Starostwa Powiatowego w Kaliszu był Supermaraton Kaliski.

Autor W. Przybylska Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Fot. M. Kaczmarek